USD33,04
EURO35,94
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.522,06
featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da düzenlenen operasyonla Türkiye’nin en ünlü çiftlerinden Engin Polat ve Dilan Polat gözaltına alındı. Çiftin yanı sıra aile üyeleri ve diğer şüpheliler de emniyet güçlerince gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolünden geçirildi.

Evlerinde Gözaltına Alındılar
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Polat çiftinin ikametgâhlarında gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınanlar, işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’ne getirildi.

Sağlık Kontrolünden Geçtiler
Gözaltına alınan şüpheliler arasında Sıla Doğu, Kürşat Polat ve Ahmet Gün’ün de bulunduğu belirtildi. Bu şüpheliler Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Engin Polat ve Dilan Polat hakkında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından başlattığı soruşturma kapsamında, çiftin şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyallerle defterlere el konulduğu belirtildi.

Yorumlar kapalı.