USD33,04
EURO35,94
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.522,06

CK Enerji çalışanları İstanbul Maratonu’nda otizmli çocuklar için koştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CK Enerji çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Enerjisi Koşu Takımı”, 45. İstanbul Maratonu’nda “Otizmli Çocuklara Eğitim Güneşi Ol’ projesi kapsamında otizmli çocuklara destek için koştu. 

Dünyanın kıtalar arası koşulan tek maratonu İstanbul Maratonu, 45’inci yılında Cumhuriyetimizin 100. yılı onuruna “Yüzyılın Koşusu” temasıyla düzenlendi. 5 Kasım’da gerçekleştirilen maratona 50 bine yakın koşucu katıldı. CK Enerji çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Enerjisi Koşu Takımı” İstanbul Maratonu’nda Tohum Otizm Vakfı ile otizmli çocukların eğitimine destek vermek, onların “Tohum Güneşi” olmak için koştu.

Yardımseverlik koşularında yer alarak Tohum Otizm Vakfı’na destek olan gönüllü koşucular “Tohum Güneşi” olarak adlandırılıyor. Maratona vakfın “Otizmli Çocuklara Eğitim Güneşi Ol’ projesi kapsamında 67 kişilik ekiple katılan CK Enerji, koşucularının yürüttüğü bireysel kampanyalarla pek çok çocuğun eğitimine katkıda bulundu. 

Tohum Güneşleri, bağış kampanyaları oluşturarak iyilik peşinde koşma nedenlerini aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta, WhatsApp, sosyal medya vb. iletişim araçlarıyla duyuruyor ve otizmli çocukların eğitimleri için destek çağrısında bulunuyor. Gönüllü koşucular bu şekilde sadece destek çağrısında bulunmakla kalmayıp aynı zamanda otizmin farkındalığının artmasına da katkı sağlıyor.

Kurumsal vatandaşlık anlayışı doğrultusunda çalışanları ile birlikte gönüllü olarak birçok projede yer aldıklarını belirten CK Enerji Kurumsal İletişim Direktörü Burcu Cankurtaran, “Ülkemizin geleceğine katkı sunan, iyiliğe vesile olan sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almayı görev olarak kabul ediyoruz. CK Enerji olarak İstanbul Maratonu aracılığıyla otizmli çocuklarımızın eğitimlerine destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. 

İstanbul Maratonu iki kıtayı 45. kez dostluk ve centilmenlik duygusuyla birleştirdi 

Dünyanın en ilgi çekici maratonlarından birisi olarak kabul edilen İstanbul Maratonu, iki kıtayı bu yıl da dostluk ve centilmenlik duygusuyla birleştirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen maraton 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden başladı. 42 kilometrelik mücadelede güzergah boyunca atletler Deniz Müzesi, Dolmabahçe Sarayı, Fındıklı Camisi, Galata Köprüsü, Yeni Cami, Mısır Çarşısı, Sirkeci Tren Garı, Sepetçiler Kasrı, Topkapı Sarayı, Ahırkapı Sis ve Düdük Feneri, Küçük Ayasofya Camisi ile Gülhane Parkı’ndan geçti.  Büyük yarış 2 saati aşkın mücadelenin ardından Sultanahmet Meydanı’nda tamamlandı.  

Yorumlar kapalı.