USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC67.105,19

INSTAX Biz uygulaması, işletmeler için yaratıcılığın ve markalamanın sınırlarını ortadan kaldırıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fujifilm, çok sevilen INSTAX markası özelinde bir yeniliğe daha imza atıyor. Değerli anları ölümsüzleştirmesi ile tanınan INSTAX, işletmelere yaratıcılık, kişiselleştirme ve markalama konusunda benzersiz fırsatlar sunan INSTAX Biz uygulamasıyla itibarını şimdi kurumsal dünyaya taşıyor. 

1998 yılında INSTAX markası altında şipşak fotoğraf sistemi ve ürünlerini piyasaya sürmeye başlayan Fujifilm INSTAX, bu yıl  25. yaşını kutluyor. Şimdi de yeni çalışması iş ve etkinlik odaklı yenilikçi akıllı telefon uygulaması INSTAX Biz’i piyasaya sunuyor. Anlık fotoğrafçılığın büyüsünü markalamanın gücüyle birleştirmesi bakımından piyasada benzeri olmayan uygulama, işletmelerin müşteriler ve iş ortakları üzerinde kalıcı bir izlenim bırakmasına olanak tanıyor. Markalar ve işletmeler artık sadece akıllı telefon, INSTAX Link serisi akıllı telefon yazıcıları (“INSTAX Link serisi”) ve INSTAX Biz uygulaması yardımıyla markaya özel basılı anlık fotoğrafları uygun maliyetlerle kolayca bastırabiliyor.   

FUJIFILM Avrupa Görüntüleme Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Shin Udono,  uygulama ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “INSTAX Biz, anlık fotoğrafçılık alanında devrim yapmak için yürüttüğümüz kararlı çalışmanın kanıtı niteliğinde. Özel baskıları, QR kodları, farklı formatları ve kapsamlı takibi bir arada sunan ürün, deneyimsel pazarlamada yeni bir çağın da habercisi. Somut hatıraları dijital temas noktalarıyla kusursuz bir şekilde birleştiren ürün, bu sayede etkileşimi ve markalarla kurulan duygusal bağı güçlendiriyor.”

Kalıcı bir deneyim, çok amaçlı ve özelleştirilebilir markalama imkanı

 INSTAX Biz, kurumsal etkinliklerden ürün tanıtımlarına, müşteri etkileşimi girişimlerinden promosyon çalışmalarına kadar çeşitli iş ihtiyaçlarına kusursuz bir şekilde yanıt veriyor. Çok yönlü yapısı sayesinde farklı etkinliklere de kolayca entegre edilebiliyor. İşletmelere her fotoğrafı kendi özgün marka kimlikleriyle sunma olanağı sağlayan uygulama, markaya özgü anlık fotoğraflar, logolar, sloganlar ve tasarımlar ile şirketin hikayesini kitleye aktaran hediyelik eşyalara, hatıralara dönüştürmeye yardımcı oluyor. Son derece kişisel bir iletişim kurulmasını sağlayan basılı fotoğraflar, kalıcı bir deneyim yaratıyor. Nihayetinde bu fotoğraflar, buzdolaplarında, masalarda ve cüzdanlarda kendilerine yer bulabiliyor.

Hem uygun fiyatlı hem de etkili bir pazarlama aracı 

Spor etkinlikleri, festivaller, kurumsal partiler ve deneyimler gibi pek çok farklı etkinlikte farklı şekilde kullanılabilen uygulama, kurumsal markalamanın anlık fotoğraflarla birleşimiyle kitleyle bağ kurulmasına yardımcı oluyor. INSTAX Biz uygulamasına tüm iOS ve Android akıllı telefonlardan ücretsiz olarak erişilebiliyor. Özel şablonlarla hazırlanmış INSTAX baskıları, analoğun büyüsü ile kişiselleştirilmiş markalamanın eşsiz bir birleşimini sunuyor. Bu özel hatıralar sosyal medya paylaşımlarında yer bulabilir, böylece daha geniş bir kitleyle daha fazla etkileşime girilmesini kolaylaştırabilir. Her baskıda bulunan QR kodları, ürün açılış sayfaları, üye kayıtları ve anketler gibi dijital içeriklere erişimde etkili bir kanal görevi görüyor. Uygulamadaki hızlı, kolay ve dinamik QR oluşturma özelliği, yazdırma sonrasında bile bağlantı adresinin değiştirilebilmesine olanak tanıyor, böylece en güncel bilgilerin paylaşılabiliyor. Akıllı telefonun fotoğraf albümünden fotoğraf seçme ve fotoğraf çekme gibi seçenekleri sunan uygulama, “mini”, “SQUARE” ve “WIDE” olmak üzere üç benzersiz baskı boyutu formatında yazdırma seçeneklerini de kullanıcılarının tercihine bırakıyor. Ayrıca sonrasında da baskı sonucu takibi yapmak mümkün. Uygulama, etkinlik sonuçlarına ilişkin kapsamlı bilgi sunabiliyor.

INSTAX Biz uygulaması hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

INSTAX hakkında

Yolculuğuna 1998 yılında Japonya’da başlayan ve 2023 yılı itibariyle 25. yılını kutlayan INSTAX, bugün Avrupa, Amerika, Çin ve Güneydoğu Asya da dahil olmak üzere dünya çapında 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren küresel bir marka konumunda. INSTAX, önemli anıların fotoğraflarını anında basma imkanı tanımanın ötesinde, duygularınızı iletmeniz ve kendinizi ifade etmeniz için sizlere yeni bir araç sunuyor. Analog şipşak fotoğraf makinelerine ek olarak, kameranın arka yüzündeki ekrana bakarak çekim yapmanıza ve en sevdiğiniz görüntüleri seçip basmanıza olanak tanıyan anlık hibrit fotoğraf makinesi serimizi ve ayrıca akıllı telefonunuzdaki görüntüleri anında kolayca basmanızı sağlayan akıllı telefon yazıcıları serimizi genişlettik. Ayrıca, dünya çapında moda, müzik, spor ve oyun gibi pek çok alandaki işbirliklerini aktif olarak geliştiriyoruz. Spor alanında, uluslararası break dans yarışması olan FUJIFILM INSTAX Undisputed Masters’a eş sponsorluk yapıyor, INSTAX’ı geniş kitlelere tanıtıyoruz.

Fujifilm Türkiye Hakkında

Fujifilm, Türkiye’deki faaliyetlerini 2012 yılından bu yana Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. olarak sürdürüyor. Şirket, Türkiye’de medikal sistemler, grafik sistemler, endüstriyel ürünler, dijital kamera ve fotoğraf baskı ürünleri alanında aktif olarak hizmet veriyor. Dünya genelindeki altıncı inovasyon merkezini 2017 yılında İstanbul’da açan Fujifilm Türkiye, faaliyette olduğu alanlardaki tüm ürünleri ise Fujifilm Technology Center’da sergiliyor. Fujifilm’in bu iki merkezi, yakın coğrafyada 50 ülkeye hizmet veriyor.

Yorumlar kapalı.