USD33,04
EURO35,94
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.509,96

TÜRKİYE’NİN EN HIZLI BÜYÜYEN İLAÇ FİRMASI HUMANIS, CPHI FUARINDA 2030 VİZYONUNU AÇIKLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en hızlı büyüme kaydeden ilaç firmalarından biri olan Humanis, dünyanın en büyük ilaç fuarı 2023 CPHI Barselona’da yoğun ilgi gördü. Humanis CEO’su Yunus Sancak, “Dünya pazarındaki payımız artarken, hızla büyüyen ve gelişen bir şirket olarak bu konuda ülkemize katkı sağladığımız için gururluyuz. Fuar, bu gücümüzü uluslararası arenada da anlatmak, dünyanın dört bir yanından gelen tedarikçilerle, ürün geliştiricilerle, firmalarla buluşmak ve iş birliklerine yönelik görüşmelerimizi canlandırmak açısından çok önemli. Fuarın ilk gününden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılaştığımız için mutluyuz.” şeklinde konuştu.

İlaç profesyonellerini bir araya getiren ve dünyanın en büyük fuarlarından biri olan CPHI (International Exhibition and Conference on Pharmaceutical Ingredients Worldwide), bu yıl Barselona’da yoğun bir katılımla gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 2 bine yakın firmanın katıldığı fuarda, üretimden pazarlamaya kadar ilaç sektörünün birçok alanından profesyoneller ve liderler bir araya geldi. 

10 yıldır güvenilir sağlık çözümleri üreten Humanis, geniş ürün portföyü ve etkin sağlık çözümleriyle CPHI’da yoğun bir ilgi gördü. Türkiye’den Çin’e ilaç ihracatı yapan ilk firma olan, Kanada, Rusya ve Almanya’dan sahip olduğu GMP sertifikaları ile Avrupa’nın birçok ülkesine ilaç üretimi yapan Humanis, sektörün geleceğine yön veriyor. Geniş ürün portföyü, deneyimli kadrosu ile son teknolojiye sahip üretim tesisi sayesinde birçok global firmanın üretim ortaklığını yapan Humanis, fuarın dikkat çeken firmalarından biri olmayı başardı.

YUNUS SANCAK: “ÜLKEMİZE KATKI SAĞLADIĞIMIZ İÇİN GURURLUYUZ”

Fuarla ilgili olarak konuşan CEO Yunus Sancak, şunları söyledi:

“CPHI tüm dünyadan sektörün etkin kuruluşlarını, üyelerini ve liderlerini bir araya getiriyor. Dünya pazarındaki payımız artıyor. Hızla büyüyen ve gelişen bir şirket olarak bu konuda ülkemize katkı sağladığımız için gururluyuz. Fuar, gücümüzü uluslararası arenada da anlatmak, dünyanın dört bir yanından gelen tedarikçilerle, ürün geliştiricilerle, firmalarla buluşmak, potansiyelimizi yüz yüze aktarmak ve iş birliklerine yönelik görüşmelerimizi canlandırmak açısından çok önemli. İlk kez Humanis adıyla katıldığımız fuarda, üç gün boyunca yoğun bir ilgiyle karşılaştık.”

YUNUS SANCAK: “ETKİNLİĞİMİZİ YEREL VE ULUSAL PAZARDA KANITLADIK”

Türkiye’de de sektörün gelişimine dair çok önemli adımlar atıldığını vurgulayan Yunus Sancak, “Sektörümüz yerli ilaç üretimine verilen önemin artması ile birlikte giderek daha çok ilerleme kaydediyor ve daha yüksek oranda yatırım alıyor. Uluslararası standartlarda üretim yapan tesislerimiz ve deneyimli iş gücümüz ile ihracat ağımızı da her geçen yıl güçlendiriyoruz. Humanis olarak biz de, büyük ölçekli yatırımlarımızla, deneyimli kadromuzla, yenilikçi ve cesur atılımlarımızla ülkemize ve sektörümüze önemli katkılar sağlamak için çalışıyoruz. Dolayısıyla sektörün geleceğine yön verebilen, etkinliğini yerel ve ulusal pazarda kanıtlamış bir firma olarak, önemli sorumluluklara sahibiz.” şeklinde konuştu.

HUMANIS, 2030 YILINA KADAR ÜRÜN PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETECEK

İnsan odaklı sağlık felsefesini benimseyen Humanis, 3 kıtada 25’ten fazla ülkeye ihracat yapıyor. “2030’ da yıllık 70 milyon dolarlık ihracat hedefliyoruz” bilgisini veren Yunus Sancak, firmanın gelecek vizyonuna dair şunları söyledi:

“2023 yılında Türkiye’den Çin’e ilaç ihraç eden ilk firma olduk. Yakın zamanda ise önce Körfez Ülkeleri ardından ise ABD’ye ilaç ihracatı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 2030 yılına kadar da nadir hastalıklar, merkezi sinir sistemi hastalıkları, diyabet, kardiyoloji ve onkoloji alanlarında üretim yapmak üzere çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı başlattık. İnsanın olduğu her yere sağlık götürmek için çabalarımız sürüyor. 70’den fazla bilim insanı ile Ar-Ge merkezimizde 100’den fazla molekül geliştirerek, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından teşvik edilen en büyük 5 ilaç Ar-Ge merkezinden biri olduk. Sağlıkta birçok şirkete oranla inovatif ve çevik yaklaşımlarımızla üretimde önemli farklar yaratmayı başardık. Bugün, insan odaklı iş modellerimizle 1.200’den fazla kişiye istihdam sağlıyoruz. Dürüst, adil, şeffaf ve güvenilirlik ilkeleri çerçevesinde hareket ediyoruz. Bizi biz  yapan bu ilkeler de  insana odaklı kurum kültürümüzün temelini oluşturuyor.”

CPHI nedir?

Dünyanın en geniş kapsamlı ilaç fuarı CPHI (International Exhibition and Conference on Pharmaceutical Ingredients), her yıl dünyanın dört bir yanından ilaç sektörünün geleceğine yön veren profesyonellerini bir araya getiriyor. Bu yıl İspanya’nın Barselona şehrinde yapılan fuar, ilaç sektöründe faaliyet gösteren 2 binden fazla firmayı buluşturdu. Firmalara kendilerini tanıtma ve iş birliklerini genişletecek buluşmalara katılma imkânı sağlayan fuarda bu yıl, biyoüretimde yeni nesil yaklaşımlar ve kişiselleştirilmiş tedavideki gelişmeler gibi pek çok önemli konuda paneller yapıldı.

Humanis hakkında:

2010 yılında Saya Grup bünyesinde Pharmactive olarak hizmet vermeye başlayan şirket, 2023 yılından itibaren Humanis adıyla çalışmalarına devam etmektedir. Her adımında insan odaklı yaklaşımla hareket eden ve ‘Herkes için sürdürülebilir sağlık’ anlayışı ile üreten Humanis, 200 milyon dolarlık bir yatırımla Çerkezköy’de kurduğu üretim tesisi ve AR-GE merkezi ile hem sektöre hem de Türkiye’ye önemli katkılar yapan bir sağlık şirketidir. 

Dünyanın en büyük global ilaç firmaları ile üretim ortaklığı yaparak uluslararası pazarda da yetkinliğini kanıtlayan Humanis, inovatif, güvenilir ve etik değerler çerçevesinde tüm dünyada insana ve insan yaşamına değer yaratmayı hedeflemektedir. Pediyatri, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, kulak-boğaz-burun, dahiliye, enfeksiyon, gastroenteroloji, dermatoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, ortopedi ve acil gibi birçok farklı tedavi alanda etkili bir portföye sahip olan Humanis, insan odaklı yenilikçi sağlık felsefesini sürdürmek adına Tüketici Sağlığı alanında da ürünler sunmaktadır. Humanis, farklı tedavi alanlarında sunduğu çözümleri ile sağlıklı bir geleceğe sahip çıkmak için çalışıyor.

Yorumlar kapalı.