USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC67.105,19

Aygaz’ın W-Energy for Equality projelerine TEGEP’den Ödül

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aygaz’ın, teknoloji ve inovasyonda cinsiyet eşitliğini sağlamayı amaçlayan W-Energy for Equality programı tüm hızıyla devam ediyor. Program kapsamında yer alan W-Energy For Innovaiton ve W-Energy For Future projeleri, TEGEP Kadınların İş Hayatına Katılımını Destekleyen Gelişim Programı Kategorisinde En İyi Proje Ödülü’nün sahibi oldu. W-Energy For Kids, W-Energy For Technology, W-Energy For Innovation W-Energy For Future olmak üzere dört adımdan oluşan programla toplamda 100 bin kız çocuğu ve kadına ulaşılması hedefleniyor.

İstanbul – Kasım 2023, Türkiye’nin sürdürülebilir ve kapsayıcı kalkınmasına katkıda bulunma hedefiyle fark yaratan projeler hayata geçiren Aygaz’ın teknoloji ve inovasyonda cinsiyet eşitliğini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği “W-Energy for Equality” programı hızla devam ediyor. W-Energy for Equality çatısı altında yer alan W-Energy For Innovation ve W-Energy For Future programları TEGEP Kadınların İş Hayatına Katılımını Destekleyen Gelişim Programı Kategorisinde En İyi Proje Ödülü’ne layık görüldü.

Eğitim programlarının Learneco partnerliğinde gerçekleştirilen W-Energy For Innovation ve W-Energy For Future adımları kapsamında programların başlangıç tarihi olan Temmuz 2022’den bu yana Türkiye’de YÖK’e kayıtlı 209 üniversiteden 174 tanesinden başvuru alındı. 17 binin üstünde genç kadın yeteneğe 25 kişilik çevrimici ve yüz yüze gruplarla eğitim desteği ve girişimcilik yolculuklarında gelişim imkânı sunuldu. 

100 bin kız çocuğu ve kadına ulaşılacak

W-Energy for Equality; Koç Topluluğu’nun, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Nesiller Boyu Eşitlik Forumu kapsamında başlattığı teknoloji ve inovasyonda eşitlik seferberliğinin ardından bu alandaki 5 yıllık hedeflerini açıklayan Aygaz’ın, taahhütleri doğrultusundaki ilk adımını oluşturuyor. 

W-Energy For Innovation programı gençlere temel ve ileri seviye girişimcilik eğitimleriyle günümüzün artık temel ihtiyaçlarından olan birçok yetkinliği sunuyor. Bu eğitimler hackathon, staj programları ve Aygazlı yöneticilerin mentorluklarıyla destekleniyor. W-Energy For Future programında ise kariyerini inovasyon alanında devam ettiren kadınlar mentor olarak yetiştirilerek ülkemizin pek çok ilinden liseli kız öğrencilere mentorluk desteği veriyor.

‘Enerjimiz senin için, enerjimiz gelecek için’ mottosuyla başlatılan W-Energy For Equality programı, UN Women’ın Nesiller Boyu Eşitlik Yaklaşımı ve Aygaz’ın 7’den 70’e hizmet veren bir marka olması gözetilerek farklı jenerasyonlardan hedef kitlelere yönelik kapsayıcı projelerden oluşuyor. 

W-Energy For Kids, W-Energy For Technology, W-Energy For Innovation W-Energy For Future olmak üzere dört adımdan oluşan programla toplamda 100 bin kız çocuğu ve kadına ulaşılması hedefleniyor.

Yorumlar kapalı.