USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC67.105,19

İnci Gold 2024 yılında yapay zekaya yatırım yapacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuyumculuk alanındaki en köklü ve yenilikçi markalardan İnci Gold, iki yıl önce hayata geçirdiği kişiye özel tasarım uygulamasına yapay zeka ile daha fazla özellik eklemek için düğmeye bastı. İnci Gold Genel Müdürü Cüneyt Kurtulmuş, “İnci Gold 3.0 için çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Yurtiçi ve yurtdışına hasar ya da kayıp durumlarına karşı sigorta garantili ürün gönderiyoruz. İhtiyaç anında tamirat süreçlerine de destek oluyoruz” dedi.

Kuyumculuk sektöründe 30 yılı geride bırakan öncü markalardan İnci Gold, ihracatçı kimliğinin yanı sıra iki yıl önce kişiye özel tasarım alanında önemli bir yeniliği hayata geçirdi. Mobil uygulama ya da markanın web sitesi üzerinden kişiye, kendi tasarımını oluşturma imkanı sunan İnci Gold, bununla ilgili güçlü bir istihdam ve nitelikli bir ekip oluşturdu. Yılın ilk yarısında uygulama üzerinde kullanım kolaylığı sağlayacak bir yenilemeye giden İnci Gold, 2024 yılında ise 3.0 versiyonunu sunmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Renk, ayar, ölçü, karat seçenekleri mevcut

İnci Gold Genel Müdürü Cüneyt Kurtulmuş, “Kullanıcılara kendi tasarımlarını oluşturma imkanı sunan uygulamada, yaklaşık 1500 ürünün taş ve altın rengini, ayarını, ölçüsünü tasarlayıp son halini çeşitli açılardan görerek satın alma fırsatı sunuyoruz. Her ürünün 972 açıdan görülebildiği uygulamaya 1,5 milyon fotoğraf ekledik. Yaklaşık 1 milyon dolar yatırım yaptığımız uygulamamızı sürekli geliştiriyoruz” dedi. İnci Gold’daki tasarım süreci hakkında bilgi veren Cüneyt Kurtulmuş, “İnci Gold’un web sitesi ya da Mobil uygulaması üzerinden ürün kategorilerine ulaşılıyor. Yüzük, bileklik, kolye, gibi seçeneklerden biri tercih ediliyor.  Daha sonra altın ve taş rengi, ayarı, ölçüleri, ürün içi yazısı, kişinin kendi zevkine göre seçiliyor ve uygulanıyor.  Pırlanta ürünlerde  ise berraklığı, karatı gibi seçenekler  alternatif olarak tasarımı zenginleştiriyor. Tasarladığınız ve beğendiğiniz ürünün uygulama adımları tamamlandığında kendi seçenekleriniz ile yarattığınız takıyı bitmiş halini görebiliyorsunuz. Adres bilgisi eklenerek ödeme işlemi sonrası da satın alma süreci tamamlanmış oluyor. Sıfırdan ürün tasarlama işlemi kullanıcı açısından meşakkatli bir durum. Burada ustalarımız, takının yapım aşamasını tüm incelikleriyle işliyor, ardından diğer seçenekleri kullanıcının beğeni ve tercihine bırakıyor.”

Pek çok yeni özellik eklenecek

İnternet üzerinden kişiye özel takı tasarlama uygulaması ile ilgili kendilerini sürekli geliştirdiklerini belirten Cüneyt Kurtulmuş, “Uygulamayı ilk yayına aldığımızda, pırlanta bölümü yoktu, onu ekledik, karat tercihi, zincirsiz kolye ucu gibi alternatifleri de gelen yorumlar, kullanıcı beklentileri ve ihtiyaçlar doğrultusunda uygulamaya dahil ettik. Önümüzdeki dönemde, örneğin isim kolyeleri gibi bir siparişte görseli üç boyutlu olarak görebilecek, yapay zeka sayesinde, tasarım üzerinde yaptığınız değişiklikleri an be an takip ederek görüntülü olarak inceleyebileceksiniz. Ek olarak kişiselleştirme seçenekleri, yeni desen tercihleri ya da ürün üzerinde farklı renklendirme özellikleri gibi alternatifler de sunacağız. Ayrıca, daha önce kullanıcılar tarafından tasarlanmış ürünleri de ilham olması açısından uygulamamıza yüklemeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Kaybolma ve hasar alma riskine karşı sigortalı

Her model akıllı telefonda kolaylıkla kullanılabilen ve üyelik zorunluluğu da bulunmayan uygulamadan verilen siparişler yurtiçi ve yurtdışına 7 ila 14 gün içerisinde tasarlanıp gönderilebiliyor. İnci Gold’un bir diğer avantajı da gönderimlerin sigortalı olarak sağlanması. Cüneyt Kurtulmuş, “İnci Gold uygulamamız Türkçenin yanı sıra Arapça, İspanyolca ve İngilizce olmak üzere çok dilli bir kullanıma sahip. Yurtiçinde ve yurtdışında her ülkeden sipariş alabiliyor ve gönderim yapıyoruz. Ürünler, müşteriye ulaşım sürecine kadarki süre boyunca, kaybolma ya da hasar alma riskine karşı İnci Gold tarafından sigortalanıyor. Tüm koleksiyonlarda kişiye özel tasarım yapabildiğimiz uygulama kapsamında satın alınan ürünlerin tamirat işlemlerine yönelik de destek sunuyoruz” dedi. 

iNCİ GOLD HAKKINDA:

1992 yılında Adnan Kurtulmuş, Erol Kurtulmuş ve Erkan Kurtulmuş kardeşler tarafından kurulan İnci Gold, 30 yıldan bu yana hayata geçirdiği kendi tasarımlarıyla sektörde önemli bir yer edinmiş bulunuyor. Türk kuyum sektörünün önde gelen değerli takı üreticilerinden olan İnci Gold, sektörünü çok iyi tanıyan, bu doğrultuda teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak pres, döküm ve CNC gibi üretim teknolojilerine yaptığı yatırımlarla müşteri ihtiyaç ve beklentilerine cevap veriyor. Ürünlerini zamanında ve üstün kalite standartlarında oluşturan firma, her ay 200 yeni ürünün tasarımını hayata geçiriyor.‘İnci takıda birinci’ sloganını benimseyen İnci Gold, ihracat çalışmalarıyla da ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.ABD’den Japonya’ya, Avustralya’dan Güney Afrika’ya, Hong Kong’tan Portekiz’e kadar 38 ülkeye ihracat yapan firma, yurt dışı faaliyetlerini 14 yıldır aralıksız sürdürüyor. Firma, yıllık kuyum ihracatının 5 milyar dolar olduğu Türkiye kuyumculuk sektöründe, 15 milyon dolar değerindeki yaklaşık bir ton ürünün ihracatını gerçekleştiriyor. 2009 yılında Türkiye’nin ilk 10 ihracatçı firması arasına giren İnci Gold’un, aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Birliği, Ticaret Odası ve İstanbul Sanayi Odası’na üyelikleri de bulunuyor.

Yorumlar kapalı.