USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC66.993,23

Binance CEO’su CZ istifa etti! Peki şimdi ne olacak?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri, önemli bir hukuki süreçle karşı karşıya. Kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, ABD Adalet Bakanlığı’nın kara para aklama suçlamalarını kabul etti. Bu durum, Binance için 4.3 milyar dolarlık (yaklaşık 123 milyar TL) bir ceza ödemesi gerekliliğini beraberinde getiriyor.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan dava, Binance’in 2018’den bu yana regüle edilmemiş bir borsa işlettiğini ve kripto para işlemleri aracılığıyla kara para aklama faaliyetlerine izin verdiğini iddia ediyor. Ayrıca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da Binance ve Zhao’yu kayıt olmadan faaliyet göstermekle suçlamıştı.

Bu anlaşma, ABD makamları tarafından bugüne kadar bir kripto para firmasına karşı yapılan en büyük yaptırım olma özelliğini taşıyor. Zhao’nun Salı günü federal mahkemede suçlamaları kabul etmesi bekleniyor. Bu kabul, Zhao’nun CEO olarak görevinden ayrılması anlamına geliyor.

Henüz yeni Binance CEO’su hakkında ayrıntılar belirsiz. CZ’nin yerine geçecek kişi veya yeni CEO’nun detayları, Salı günkü duruşmadan sonra açıklanacak. Binance ve Adalet Bakanlığı’nın bu anlaşmayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadığı biliniyor. Anlaşmanın sonuçlandırılması, dünyanın en büyük kripto borsalarından biri için büyük bir değişimi temsil edecek.

Yorumlar kapalı.