USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC66.993,23

Ev kiralarındaki yüzde 25 zam oranlarında değişiklik yapılacak mı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konut Kira Zammı İddiaları Dezenformasyon Çıktı: Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek’ten Açıklama Bekleniyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan “ev kiralarına yüzde 25’lik zam sınırının gelecek temmuz ayından itibaren gözden geçirileceği” iddialarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Merkezin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, söz konusu iddianın manipülasyon içerdiği ifade edildi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in basına kapalı bir toplantıda iş ve finans dünyası temsilcileri ile bir araya geldiği belirtilen haberde, Şimşek’in konut kiralamalarındaki yüzde 25’lik kira artış sınırına ilişkin soruya “düzenlemenin sona ermesine yakın yeniden gözden geçirileceği” şeklinde bir cevap verdiği aktarıldı.

Ancak Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığını ve Şimşek’in resmi bir açıklama yapmadığını vurguladı. Ayrıca, konut kira artışlarındaki düzenlemeyle ilgili henüz bir karar alınmadığı ve Bakan Şimşek’in kamuoyuna resmi bir açıklama yapmadığı kaydedildi.

Haberde, Bakan Şimşek’in konut kira düzenlemesinin 1 Temmuz 2024’te sona ereceği yönündeki iddiaların da gerçeği yansıtmadığı ve bu tarihin yaklaştığında düzenlemenin tekrar gözden geçirileceği şeklinde bir açıklama yapılmadığı belirtildi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, vatandaşları resmi açıklamalar dışında bilgileri paylaşmamaları konusunda uyardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

Yorumlar kapalı.