USD33,04
EURO35,94
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.496,70

SEC onayı yaklaşırken Spot Bitcoin ETF ücretlendirme savaşı başlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bybit tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi bir gecede %1,41 artarken, Nvidia, AMD, Apple, Amazon ve Broadcom gibi büyük teknoloji şirketlerinin önemli kazançlar elde ettiği bu artışa teknoloji, tüketiciye yönelik ve iletişim hizmetleri sektörleri öncülük etti. Daha geniş kripto para piyasası da yükselişte olup, Bitcoin ve Ether son 24 saat içinde sırasıyla %6,32 ve %4,39 yükselmiştir.

Bugünün en iyi performans gösteren şirketi, STX20’nin ALEX’in Bitcoin Oracle entegrasyonuyla ticaret deneyimini geliştirmesinin ardından %18,9 artış gösteren STX oldu.

Ekim 2018’de başlatılan Stacks Protocol (STX), Bitcoin’in güvenliği ile Katman 2 çözümü olarak işlev gören blok zincirinde akıllı sözleşmeler ve DApp’ler sağlayarak Bitcoin’i geliştiren bir kripto projesidir. STX20 endeksleyicileri, STX20 ve SatScreener, Bitcoin Oracle ile entegre olmak için ALEX ile ortaklık kurarak STX20 ticaret deneyiminin güvenliğini ve işlevselliğini artırıyor. Zincir üzerinde, kurcalamaya ve sansüre dayanıklı bir veritabanı olan ALEX’in Bitcoin Oracle’ı ile bu entegrasyon, ALEX’in Otomatik Piyasa Yapıcısı (AMM) üzerinde yeni, güvenli ticaret fırsatları sağlamayı amaçlamaktadır. Bu entegrasyonun tamamlanması yaklaştıkça, topluluğu ALEX’teki yeni ticaret deneyimine katılmaya davet eden güncellemeler paylaşılacaktır.

Aralarında BlackRock, VanEck, Ark Investments/21Shares ve Bitwise’ın da bulunduğu bir grup büyük yatırım yöneticisi pazartesi günü, önerdikleri spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) için talep etmeyi planladıkları ücretleri açıkladı. Pazar payı kazanmak amacıyla, %0,54 ETF ortalamasına kıyasla %0,24 ila %0,30 arasında değişen ücretlerle sektör ortalamasının önemli ölçüde altına iniyorlar. Bu durum, firmaların SEC’in daha önce reddettiği spot Bitcoin ETF’lerini bu hafta nihayet onaylayacağını tahmin etmesiyle ortaya çıktı. Bu hamleler kripto endüstrisi için kritik bir dönüm noktasını temsil ediyor ve Bitcoin’e milyarlarca dolar daha kazandırabilir.

Yorumlar kapalı.