USD33,04
EURO35,94
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.496,70

Cadence ve Dassault Systèmes’in iş birliğiyle ilk bulut destekli deneyim tanıtıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ortaklık, Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS ve Cadence’in Yapay Zeka Güdümlü OrCAD X ve Allegro X ürünlerini bir araya getirerek, Elektromekanik Sistem Sanal İkizlerinin geliştirilmesini kolaylaştırıyor.

Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) ve Cadence Design Systems, Inc. (Nasdaq: CDNS) 3DEXPERIENCE World’de, SOLIDWORKS’ün mevcut ve gelecekteki müşterileri için yapay zeka odaklı Cadence® OrCAD® X ve Allegro® X’i, 3DEXPERIENCE Works Portföyü ile entegre ederek, devam eden stratejik ortaklıklarını genişlettiklerini duyurdu. Bu gelişme, PCB, 3 boyutlu mekanik tasarım ve simülasyon alanlarında en üst düzeyde işbirliğini sağlamayı hedefliyor. Bulut destekli entegrasyon, ortak müşterilere yeni nesil ürün geliştirme için kullanımı kolay, uçtan uca bir çözüm sunarak tasarım geri dönüş süresinde 5 kata kadar azalmayı sağlıyor.

Bu yeni entegrasyon, elektrik ve makine mühendislerine uçtan uca mekatronik sistem geliştirme sürecini hızlandırmak için benzersiz bir iş birliği deneyimi sunuyor. Entegrasyon ayrıca tasarımları performans, güvenilirlik, üretilebilirlik, tedarik esnekliği, uyumluluk ve maliyet açısından optimize ediyor. Yeni entegrasyon, startuplardan işletmelere kadar farklı büyüklükteki müşterilere sorunsuz ve ölçeklenebilir bir deneyim sunuyor.

Dassault Systèmes ve Cadence’in mekanik ve elektrik tasarım ve analiz çözümlerinin lider sağlayıcısı GoEngineer’in Yazılım Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Kimball Cluff, “Günümüzde elektromekanik ürünler geliştiren tüm şirketler, pazara sunma süresindeki gecikmeleri önlemek için sinerjik bir çözüme ihtiyaç duyuyor” dedi. “Cadence ve Dassault Systèmes’in bulut destekli bu yeni çözümü, elektrik ve mekanik tasarım ekiplerine, arzu edilen bir kullanıcı deneyimi ile kanıtlanmış ve kurulumu kolay bir iş birliği çözümü sunuyor.” dedi.

Cadence Kıdemli Başkan Yardımcısı Tom Beckley, “Her sektörde elektrifikasyon, AI/ML, güvenlik, bağlanabilirlik ve sürdürülebilirlik gereksinimleri nedeniyle ürün karmaşıklığında patlama yaşanıyor” dedi. “Cadence, gelişmiş IC paketleme ve PCB tasarımı için yapay zeka araçları geliştirmede liderdir. Dassault Systèmes’in güçlü 3DEXPERIENCE platformu ile müşteriler artık PCB ve 3D mekanik tasarımda iş birliğine olanak tanıyan en üst düzey çözümü kullanarak tasarım yapabilirler.” dedi.

Dassault Systèmes Global Markalar Başkan Yardımcısı Philippe Laufer iş birliği ile ilgili şunları söyledi: “Bir ürünün değerinin kullanımından kaynaklandığı günümüzün deneyim ekonomisi, bağlantılı evrimsel elektromekanik ürünlere yönelik talebin katlanarak artmasına neden oluyor. Şirketler ürün geliştirme süreçlerinde deneyim odaklı düşünmeye geçiş yapıyor. Cadence ile hızla gelişen ortaklığımız, müşterilerimize bu değişimi gerçekleştirmeleri için güç veriyor”.

Yorumlar kapalı.