USD32,18
EURO34,84
JPY0,205700
RUB0,357500
GBP41,00
EURO/USD1,08
BIST10.899,28
GR. ALTIN2.461,60
BTC69.488,30

AYSAF İstanbul Fuar Merkezi’nde açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AYSAF 1,13 Milyar Dolarlık İş Hacmiyle İstanbul Fuar Merkezi’nde Açıldı. 70. Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı AYSAF, 1 Mayıs’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı ve sektörün tüm oyuncularını bir araya getirdi! Ayakkabı yan sanayi malzemeleri, deri, suni deri, tekstil, taban, ökçe, aksesuar, makine, kimyasal ve kalıp üreticileriyle AYSAF, sektörün en önemli noktası haline geldi.

Avrasya’nın 1., Avrupa’nın ise 2. en büyüğü olan fuarda 350’den fazla firma ile 60’dan fazla ülkeden 20.000’e yakın sektör profesyoneli bir araya gelecek. Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler, Rusya, Doğu Avrupa ve Balkanlar’ın en önemli ayakkabı ve deri ürünleri üreticileri ile yan sanayi üreticileri bu dev platformda buluşturacak AYSAF, sektörde 1,13 milyar dolarlık muazzam bir iş hacmi hedefliyor.

AYSAF Talks oturumları ile de öne çıkan fuarda, alanında uzman isimler “Ustalara Saygı Oturumu”nda sektöre ışık tutuyor. İlk günkü oturumda 130 yıllık aile mesleği olan yemeniciliği anlatan Gaziantepli M. Orhan Çakıroğlu, doğal derinin önemini vurguladı ve “Yemenicilik Gaziantep’te bir sektör oldu” dedi.

Fuarın ikinci gününde “Girişim; Kadının Doğasında Var” paneli ile erkek egemen sektördeki girişimci 3 savaşçı kadın öne çıkarken, dördüncü gün World Wide Seller Kurucusu Ayşegül Kartal yurt dışında satış ve markalaşma konusunda bilgi verecek.

Uluslararası Ayakkabı, Tabaklama ve Deri Ürünleri Üreticileri Derneği ASSOMAC ile iş birliğinde oluşturulan VR alanında ise katılımcılar deri ve ayakkabı üretiminde kullanılan makine ve teknolojileri sanal ortamda inceleme imkânı bulacaklar.

AYSAF, sadece bir fuardan öte, ayakkabı sektörünün kalbini İstanbul‘da atmasını sağlayan ve tüm dünyaya ilham veren bir güç merkezi olmaya devam ediyor. 

Yorumlar kapalı.