USD32,20
EURO34,93
JPY0,206700
RUB0,357400
GBP41,21
EURO/USD1,08
BIST10.899,28
GR. ALTIN2.462,08
BTC69.358,84

Sodexo’nun yeni hali Pluxee Türkiye, ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023’ Listesinde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yemek kartı markası Sodexo Avantaj’dan, çalışan deneyimine odaklanan bir HR-tech markasına dönüşen Pluxee Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından belirli standartlara göre belirlenen ‘Türkiye’nin En İyi işverenleri’ arasında yer aldı. 

İş yeri kültürü ve çalışan deneyimi konusunda uluslararası alanda araştırmalar yürüten Great Place To Work, Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ni açıkladı. Bu yıl farklı sektörlerden 600’den fazla şirketin analiz edildiği yarışmanın sonuçları, Trust Index anketine dahil olan 160 bin çalışanın yanıtlarıyla belirlendi. Sunduğu zengin ve kişiselleştirilmiş deneyimlerle çalışanların hayatlarını kolaylaştıran Pluxee Türkiye de yarattığı bütünsel çalışma ortamıyla ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ arasında üst sıralarda yerini aldı.  

“Çalışanların motivasyonunu artıracak bir ortam yaratıyoruz”

Pluxee’nin insan odaklı kültürü, gelişime verdiği önem ve hem çalışanlara hem de topluma katkı sunma çabalarının ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ arasına girmelerinde önemli rol oynadığını belirten Pluxee Türkiye CHRO’su Feride Düzduran Gündüz, “İhtiyaç ve beklentilerin her geçen gün dönüştüğü iş dünyasında artık çalışanlar işlerinde sadece finansal bir kazanç aramıyor; iş tatmini, kariyer gelişimi, öğrenme ve gelişme fırsatları ile anlamlı ve katılımcı olabilecekleri bir çalışma ortamını önemsiyorlar. Bu noktada biz de Pluxee Türkiye olarak çalışma arkadaşlarımızın farklılaşan ihtiyaçlarını ön plana alarak, tüm İK uygulamalarımızı esneklik yaklaşımı ile tasarladık. Esnek hibrit çalışma modelimiz, esnek çalışma saatlerimiz, esnek yan hak uygulamamız PluxeeFlex ve anlık ödül platformumuz OnSpot ve dijital Pluxee Academy ile çalışanlarımızın motivasyonunu artıracak ve gelişimlerini destekleyecek bir ortam yaratıyoruz. Aynı zamanda iş ve özel yaşam entegrasyonunu kolaylaştırmak için insanı odağına alan programlar hayata geçiriyoruz. Diyetisyen ve psikolog hizmetleri, evde sağlık hizmetleri, yaşama artı değer katacak eğitim ve atölyeler, sosyal sorumluluk projeleri, mentorluk programları, motivasyon etkinlikleri, spor müsabakaları, ile Pluxeelilere anlamlı ve bütünsel bir dünya sunmaya önem veriyoruz. Hep birlikte oluşturduğumuz çalışma ortamımız ve Pluxee kültürümüzle ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ arasında yer almak, bizim için çok değerli. Bundan sonra da çalışanlarımızın merkezde olduğu Pluxee kültürünü çok daha ileriye taşımak ve önce kendi çalışanlarımızdan başlayarak tüm şirketler için ‘çalışanı mutlu eden bir dünya’ yaratmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

Yorumlar kapalı.