USD32,18
EURO34,86
JPY0,206500
RUB0,357900
GBP41,00
EURO/USD1,08
BIST10.899,28
GR. ALTIN2.461,39
BTC69.669,08

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Ekipleri Uyuşturucuya Geçir Vermiyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadele faaliyetleri kapsamında Nisan ayı boyunca gümrük kapıları, havalimanları ve limanlarda yapılan operasyonlarda zehir tacirlerine göz açtırılmadı.

Nisan Ayı İçerisinde 72 Operasyon Gerçekleştirildi  445 Kilogram Uyuşturucu Yakalandı

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerinin, 2024 yılı Nisan ayı içerisinde gerçekleştirdiği 72 operasyonda, 445 kilogram uyuşturucu madde madde ele geçirildi.

Gümrük muhafaza Ekipleri tarafından gerçekleştirilen risk analizi, istihbarat çalışmaları ve rutin kontroller esnasında şüpheli olarak tespit edilen şahıslar ve araçlar yakın takibe alındı. Takibe alınan şüpheli şahıslar ve araçlar gümrük kontrol noktalarında x-ray tarama sistemlerinden geçirildi. Tarama sistemi marifetiyle yapılan kontroller sonucunda şüpheli yoğunluk gözlemlenen araç ve şahıslar üzerinde ekiplerce yapılan incelemelerde ilginç gizleme yöntemlerinin yanı sıra yasal yüke gizlenmiş vaziyette kilolarca uyuşturucu madde tespit edildi.

Gerçekleştirilen 72 operasyonda ele geçirilen farklı türde 445 kilogram uyuşturucu madde ile ilgili soruşturmalar, ilgili Cumhuriyet Savcılıkları nezdinde sürüyor.

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, toplum sağlığına ve refahına ciddi tehdit oluşturan, aynı zaman da terör örgütlerine finansman sağlayan yasadışı uyuşturucu ticareti ile mücadele faaliyetleri kapsamında ülkenin dört bir yanında operasyonlarını sürdürüyor

Yorumlar kapalı.